Äripäev: Autod oleks justkui saatanast

Äripäev teeb kokkuvõtte Äripäeva teemaveebi raamatupidaja.ee seminaril räägitust.

Pärast autode maksustamise muudatusi on tekkinud olukord, kus ettevõtjal on mõistlikum auto ostmise asemel võtta see kasutusrendile, et mitte riskida käibemaksutagastusega, rääkis ATTELA advokaadibüroo vandeadvokaat Marko Saag.

Saag rääkis täna Äripäeva teemaveebi raamatupidaja.ee seminaril, et autode maksustamise teema tuleb ikka ja jälle päevakorda siis, kui on vaja täita riigieelarvet. Justkui oleks autod saatanast ja neid võiks maksustada siis, kui riigieelarves tekib auk. Nii ka 2013. aasta sügisel, kui riigieelarvesse oli vaja täiendavalt raha ja otsustati seda koguda piirates käibemaksu mahaarvamist.

Kui ettevõtjad häälekalt protestima hakkasid, võeti hoogu veidi maha, ent juba uues koalitsioonilepingus oli sõiduautode maksustamise punkt sees. Selleks, et seadusemuudatus vastu võtta, ootas Eesti riik Euroopa Nõukogult heakskiitu. Esimesel korral seda ei tulnud ning seati täiendavaid kriteeriume. Hiljem nõusolek küll saadi, kuid seda tingimusega, et kui luba on vaja pärast 2017. aastat pikendada, peaks Eesti esitama hiljemalt 31. märtsiks 2017 komisjonile kohaldatud protsendimäära läbivaatamise aruande ning loa pikendamise taotluse.

„Ennustan, et tulemus ei ole riigi jaoks see, mida loodeti. Muudatusega sooviti koguda 47 miljonit eurot, ma ei näe seda küll kuskilt tulemas,“ ütles Saag seminaril.

Täispikk artikkel: http://www.aripaev.ee/uudised/2015/04/15/marko-saag-ettevotja-eelistab-k...