Alustas rahvusvahelise maksuõiguse kursuse VII lend

Sel nädalal alustas järjekordne ATTELA Advokaadibüroo maksuadvokaadi Marko Saagi poolt läbiviidav (Äripäeva Akadeemia poolt korraldatav) rahvusvahelise maksuõiguse kursus ning koolipinki istub juba VII lend. Koos viimase alustanud lennuga on kursustel osalenud juba ca 150 huvilist.

Tegemist on ainulaadse koolitusega ning teist sarnast Eestis ei tehta. Põhjus, miks selline kursus sai koostatud, peitub selles, et praktikas on enamustel piiriüleselt tegutsevatel ettevõtjatel mitmeid erinevaid probleeme, mida kuidagi ei ole võimalik vaid ühe päevaga ära lahendada. Kursus aga annab täieliku ülevaate kõikidest tüüpilistest probleemidest, millega selliselt tegutsevad ettevõtjad kokku puutuvad- olgu selleks siis töötajatele makstavate tasude maksustamine, püsiva tegevuskoha tekkimine ja maksustamine, maksukohustused välisriikides, siirdehinnad, maksuefektiivsuse saavutamine läbi struktureerimise ning loomulikult ka käibemaks. Kursuse lõpuks peaks eeldatavasti olema kõik küsimused leidnud vastuse  ning lisaks omandatud ka palju teadmisi, kuidas ühte või teist asja paremini teha. Ka saavad osalejad endale põhjalikud materjalid.

Varasemate kursuste käigus oleme veel märganud ühte positiivset trendi- olles sama grupiga koos 6 päeva, tekivad osalejate vahel positiivsed kontaktid ning läbi isiklike kogemuste jagamise, et kuidas mingid probleemid said praktikas lahendatud, hangitakse juurde ka väga praktilisi teadmisi, kogemusi ja kontakte. Teadaolevalt suhtlevad mitmed kursustel osalenud raamatupidajad ka täna üksteisega.

Tulles tagasi alustanud VII lennu juurde, siis on tänaseks sellel kursusel käsitletud juba järgmised teemad: sissejuhatus; allikad; residentsus ja füüsiliste isikute maksustamine. Kuid 4 tervet päeva ja hulganisti teemasid on siiski veel ees. Nende tulevaste päevade jooksul käsitletakse järgmisi teemasid:

11.03.2015 – püsiva tegevuskoha tekkimine ja maksustamine;
25.03.2015 – siirdehinnad
08.04.2015 – tulumaksu kinnipidamised ja kontserni maksuefektiivne struktureerimine
22.04.2015 – käibemaks.

Kursuse lektoriks on Marko Saag, kes on Advokaadibüroo ATTELA partner ja vandeadvokaat ning Tallinna Tehnikaülikooli rahvusvahelise maksunduse lektor. Marko on valitud 2009. aastal maailma 250 juhtiva maksuadvokaadi hulka ning on tunnustatud mitmete rahvusvaheliste reitinguagentuuride poolt.

Valdav tagasiside sellele kursustele on olnud järgmine: 

  • Kursus on arusaadav ja põhjalik.
  • Spetsialistidele hea, mitmekülgne ja kaasahaarav loengute sari praktiliste näidetega.
  • Rahvusvahelisest maksundusest hea kokkuvõtlik koolitus.
  • Väga põhjalik, koolitaja väga kompetentne.
  • Marko Saag on elav, toob häid praktilisi näiteid elust.
  • Koolitaja on pädev, huvitav ja põhjalik lektor, väga arutlev ning sisukas.
  • Lektor on arusaadav, oskab keerulist teemat hästi selgitada.
  • Marko Saag tunneb ala ja suudab seda edasi anda.

Kui soovid tulla kuulama mõningaid mooduleid või võtta terve kursus, uuri täpsemalt siit: http://akadeemia.aripaev.ee/?TrainingID=359baee1-46fe-4d6f-abfa-ae269a7b...

Järgmine lend alustab 2015 sügisel.